kulka branzoletki
Zajawka: KULKA BRANSOLETKI
Maj 6, 2014
projekt Loft
Zajawka: PROJEKT LOFT
Maj 8, 2014
iPhone 10

iPhone 10

Premiery Apple: iphone 8 i iphone X
Premiery Apple-----

Każda kolejna premiera firmy Apple rodzi mnóstwo emocji, które oczywiście są ciągle podsycane. Tajemniczość to jedna z głównych cech tego rodzaju wydarzeń, jednak tegoroczna premiera została nieco z niej odarta, gdy w jej szczegóły zaczęli się zagłębiać zarówno przedstawiciele mediów, jak i analitycy rynkowi. Oczywiście do nowości przedstawionych tym razem przez Apple należą trzy modele iPhone’ów. Są to dwa telefony oznaczone numerem 8, jeden większy i drugi mniejszy, oraz jubileuszowy iPhone X, który został przeprojektowany.

Apple od jakiegoś czasu nie zaskakuje już w kilku aspektach. Przede wszystkim, to co najważniejsze, jest oczywiście prezentowane na końcu. Oprócz tego, w trakcie premiery możemy liczyć na wiele filmów promocyjnych oraz przemówień, które mają nas przede wszystkim wzruszyć i wywołać pozytywne emocje. Doskonałym przykładem jest tu Apple Watch, który został przedstawiony jako urządzenie zupełnie odmieniające naszą codzienność i styl życia. Kolejnym typowym zagraniem Apple jest też prezentowanie niektórych ze swoich nowości jako produkty zupełnie innowacyjne i jedyne w swoim rodzaju, choć podobne rozwiązania zostały już zastosowane przez konkurencję.

Sam początek wydarzenia to natomiast wystąpienie Tima Cooka, który przypomniał osobę założyciela firmy, Stevena Jobsa oraz to jak fantastycznym był on wizjonerem. Warto także wspomnieć o tym, iż premiera ta odbyła się w nowej siedzibie firmy Apple Park, a dokładniej w audytorium, które zostało poświęcone właśnie nieżyjącemu twórcy Apple.

iPhone 8Zapowiedź nowego iPhone’a rozpoczęła się od swego rodzaju powrotu do przeszłości. Tim Cook zaczął bowiem od przypomnienia widzom tego, jak przełomowym wydarzeniem była premiera pierwszego iPhone’a od Apple w roku 2007.

Najnowszy iPhone 8 to natomiast ulepszona wersja modeli znanych nam z zeszłego roku. Nowością w tym przypadku jest znajdująca się z tyłu telefonu obudowa ze szkła. Jak twierdzi Apple, w żadnym innym produkcie nie znajdziemy odporniejszego szkła, co z pewnością szybko będą chcieli zweryfikować jego użytkownicy. Nowy model iPhone’a będzie dostępny w wersji standardowej, mierzącej 4,7 cala, oraz w wersji powiększonej, która będzie miała 5,5 cala. Jeśli natomiast chodzi o przycisk Home, w tym przypadku nic nie ulega zmianie.

Ogromne emocje wzbudza też zastosowany w nowych modelach iPhone’ów, sześciordzeniowy procesor A11 Bionic, który wedle zapowiedzi jest naprawdę wyjątkowy. Użytkownicy z niecierpliwością czekają na kolejne funkcje rozszerzonej rzeczywistości, które będą wymagały dużych nakładów mocy. Każda z wersji iPhone’a 8 jest wyposażona w 2 GB pamięci RAM.

Jeśli chodzi natomiast o funkcje fotograficzne w nowych urządzeniach Apple, w przypadku iPhone’a 8 Plus, z tyłu znajdziemy podwójny układ obiektywów po 12 Mpx, natomiast mniejsza wersja telefonu będzie wyposażona w jeden 12 Mpx. Obie wersje posiadają natomiast przedni obiektyw 7 Mpx oraz funkcję automatycznej stabilizacji obrazu. Z dobrych wiadomości dotyczących jakości wideo, użytkownicy mają zyskać możliwość nagrywania w rozdzielczości 4K przy 60 kl/s.

Choć ładowanie bezprzewodowe nie jest już żadną nowością, Apple przedstawiło to rozwiązanie zastosowane w nowych modelach iPhone’a jako zupełnie rewolucyjne. Standardem ładowania będzie w ich przypadku Qi, dzięki czemu iPhone 8 jest kompatybilny z ładowarkami, które są dostępne w sprzedaży.

Cena za standardową wersję iPhone’a 8 to 699 dolarów, natomiast za iPhone’a 8 Plus musimy zapłacić o 100 dolarów więcej. Urządzenia te będzie można również nabyć z pamięcią 64 GB lub 256 GB.

iPhone XPodczas swojego wystąpienia Tim Cook przypomniał nam, że pierwsze modele iPhone’a tak naprawdę wyznaczyły drogę, dla wszystkich innych producentów telefonów. I o ile miał w tym przypadku zupełną rację, tak jeśli chodzi o jego stwierdzeni, że najnowszy iPhone X zapoczątkuje nową dekadę, jest zdecydowaną przesadą. Bo choć telefon ten jest naprawdę świetnie dopracowany, to można o nim co najwyżej powiedzieć, iż jest lepszą wersją tego, co już jest dostępne na rynku.

Najnowszy iPhone X został wyposażony w wyświetlacz OLED, posiada szklany front oraz tył, natomiast po bokach ma stalowe ramki. W przypadku tego urządzenia przekątna ekranu to 5,8 cala, jego rozdzielczość wynosi 2446 na 1125 pikseli, 458 ppi. Dodatkowo, iPhone X będzie można nabyć w kolorze czarnym lub srebrnym. Nowy model urządzenia od Apple nie ma natomiast przycisku „Touch ID”, dzięki czemu do jego wybudzenia wystarczy podniesienie telefonu go góry lub dotknięcie jego ekranu. Aplikacje zamkniemy natomiast przesuwając palec po ekranie, od dołu do góry.

Wielu użytkowników interesuje przede wszystkim funkcja Face ID, która ma rozpoznawać naszą twarz, aby odblokować telefon. Za każdym razem, twarz ma być dokładnie skanowana, przez co wszelkie zmiany w jej obrębie są rejestrowane przez telefon. Dzięki temu, zapuszczenie wąsów czy założenie okularów nie przeszkodzi nam w odblokowaniu iPhone’a. Telefon nie zareaguje jednak jeśli użytkownik będzie miał zamknięte oczy.

Apple zapewnia użytkowników, że ten innowacyjny system jest prawie nieomylny. Jedna pomyłka zdarza się na milion skanowań. Już podczas prezentowania tej funkcji podczas premiery, jeden z modeli nie chciał się odblokować, natomiast drugi wymagał więcej czasu, by faktycznie zadziałać. Dopiero w praktyce przekonamy się zatem na ile Face ID spełnia swoje zadanie.

Nowy iPhone X to również nie lada gratka dla miłośników Snapchata, którzy otrzymują od Apple funkcję przesyłania animowanych, trójwymiarowych emoji oraz tworzenia własnych animoji.

iPhone X również posiada z tyłu układ podwójnych obiektywów 12 Mpx, choć są one ułożone pionowo. Z przodu natomiast znalazł się obiektyw 7 Mpx. Nowy model iPhone’a został wyposażony w 3 GB pamięci RAM oraz sześciordzeniowy procesor A11 Bionic.

Podobnie jak inne smartfony od Apple, iPhone X również posiada funkcję ładowania indukcyjnego, a firma pokazała światu ładowarkę specjalnie przygotowaną dla tego modelu, Watch Series 2 oraz słuchawek AirPods. Dodatkowo, według Apple, bateria w iPhone X będzie w stanie wytrzymać o 2 godziny dłużej aniżeli ta w iPhone 7.

Za najnowsze dzieło Apple, kupujący będą musieli zapłacić 999 dolarów.

-----Sprawdzaj więcej!